Kontakt

Šimon Pikous
Na Žižkově 1201/15
460 06 Liberec 6 – Rochlice
+420 737 420 839
info@pikous.com

Můj svatební příběh se začal psát v roce 1988. Tehdy, těsně po vyučení, jsem začal vnímat svatební fotografii a její zákoutí, nástrahy i radosti pod vedením skvělého svatebního fotografa Václava Toužimského. Zprvu jsem „jen“ vyvolával filmy a fotky, které se expresně dodávaly na hostinu. Po revoluci jsem se postavil na vlastní nohy a svatby byly nedílnou součástí mé živnosti. Byť jsem fotografoval na film, snažil jsem se i o živé záběry.

Doba digitální nám dala neskutečné možnosti snímání fotografií.  Někdy je až naškodu, kolik vzniká záběrů. V přetlaku digitálních cvaků jsem si řekl, že se vrátím k prapůvodu, to je k poctivému řemeslu. Ano nestydím se za to a to že jsem začínal s filmem, což znamená, že mi to dává výhody i nyní. Málo s čím si neumím poradit. Dokonce fotografování nabízím i na film, třeba na velký formát. Jsou to aparáty, kde se musí hodit hadr přes hlavu, než se začne fotit. Jistě je znáte.

Logickým dalším profesionálním krokem byla práce ve dvojici.  Pokud opravdu mají být fotografie ze svatby živé, má dvojice výhodu. Pohotovost, vzájemné hlídání si zad jsou jen dva z nejméně třiceti důvodů. Ten nejhlavnější je ale vaše spokojenost.

V současnosti jsou svatby pro mě a nás jeden z nejdůležitějších pilířů naší profesionální práce a navíc nás baví. Baví nás spontálnost. Vaše dobrá nálada a spokojenost je pro nás odměnou. Chceme, aby naše fotky byly nejen pro vás, ale aby vyprávěly váš příběh i vašim vnoučatům.

Fotografujeme totiž jen a jen Váš příběh!